Mezoterapi

Mezoterapi

Kliniklerimizde uyguladığımız tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan mezoterapi pek çok derdinize çare olmaktadır. Örneğin selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız ya da daha genç görünmek istiyorsanız, saç dökülmenize çare bulmak istiyorsanız sizleri merkezimizde ağırlamaktan ve sorunlarınıza çare olmaktan memnuniyet duyarız.
Mezoterapi bay ve bayanlar için uygun olan bir tedavi yöntemidir ancak tedavi esnasında enjekte edilecek maddeler kişiye ve amaca uygun olarak seçilmelidir. Ayrıca yapılacak olan enjeksiyon sayısı hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölge anatomisine bağlı bir şekilde farklılık göstermektedir. Bu yöntem ilk olarak enjeksiyonlar ile yapılmaktaydı fakat iğneli mezoterapi, ağrılı ve kanlı olması ayrıca zaman zaman morarmalara sebep olması nedeniyle genellikle tedavi bitmeden hastalar tedavi bırakıyorlardı, iğnesi mezoterapi ile bu sorun ortadan kalkmış oldu.
Orta deri tedavisi olarak da adlandırılan mezoterapi tekniği cildin orta tabakası esas alınarak ince ve kısa olan iğnelerin uçları ile uygulanmaktadır. Selülit, çatlak, yara izi, saç dökülmesi, kırışıklık gibi sorunların tedavisi için kullanılan yöntemde genellikle 2 ya da 3 seans sonunda başarılı sonuçlar alınması mümkündür.
YÜZ MEZOTERAPİSİ
Bir diğer adı da mezolift olan yöntem ciltteki kırışıklıkları gideren, cildi yenileyen ve sarkmalar üzerinde etki gösteren bir germe işlemi olarak öne çıkar. Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaçlar düşük miktarlarda bir karışım oluşturarak cildin iç kısmına ve altına doğrudan verilir, böylelikle cilt bu maddelerde çok kısa bir zamanda faydalanabilir. Cilde verilen bu maddeler ciltteki kollajen ve elastin üretimini arttırır bu sayede cildin nemi artar ve yenilenir.
Saç Mezoterapisi
Hem kadın hem de erkeğe uygulanabilen saç mezoterapisi, saçınızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinlerin deri içine uygulanmasıdır. Dökülmeyi iyileştirip dolgun ve daha parlak saçlara çok kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !